PVC Pencere Ölçüsü Nasıl Alınır?

PV pencere ölçüsü alımı dikkat edilmesi gereken, aksi takdirde PVC sistemlerinin yerleştirilmesinde sorunlar yaşanacak olan bir ölçü alımıdır.

PVC Pencere Ölçüsü

PVC doğrama imalatının ve montajının doğru, kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmesi ve ilerde sorun yaşanmadan kullanılması için PVC ölçü alımı dikkat edilmesi gereken bir konuşur. PVC ölçü alımında sorun yaşanmaması için bu ölçüm işinin PVC ölçü alımı ve diğer teknik konularda uzman, geometri bilgisine sahip ve açı ölçme konusunda bilgili kişiler tarafından gerçekleştirilmesinde fayda vardır. PVC ölçümünün doğru bir şekilde yapılabilmesi için ölçüme her zaman büyük olan taraftan başlamak; pencere ve kapılarda açılacak yönün tespit etmek gerekir.

PVC Ölçüsü Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Daha önceden takılı olan ahşap ya da PVC doğrama varsa bunların ölçüsü baz alınır çünkü yeni takılacak pencere için daha önceki net ölçülere ihtiyaç duyulmaktadır. Girintili çıkıntılı duvarlara doğrama işlemi ile zemin ölçü alma işlemi için hazır hale getirilmesi PVC ölçüsü alma işleminin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini ve böylelikle hem montaj hem de imalatta sorun yaşanmamasını sağlar.