Web tasarım ve web programcılığı

Aktif . Yayınlanma Blog

Web tasarım ve web programcılığı, sürekli gelişen teknolojisiyle son zamanlarda çok fazla değer kazanarak saygı duyulan bir meslek haline geldi. Peki hızla gelişmeye devam eden web tasarım işi gelecekte bakalım nerelerde olacak?

Bundan 10 yıl sonra web tasarımın geleceği noktayı kestirebiliyor musunuz? Gelecekte de sektördeki yerimizi koruyabilmek ve kariyerimizi garanti altına alabilmek için neler yapmalıyız? Bu makalede, web tasarımın bugünkü halinden yola çıkıp yeni teknolojileri değerlendirerek, bir kaç yıl sonrasına kendimizi hazırlamanın yollarını arayacağız. Günümüzün web trendi aslında trend dediğimiz şey, sadece gelir geçer bir moda olarak ifade edebileceğimiz bir kavramken, günümüzün web trendi olan sosyal medya sayesinde, internet dünyasında bambaşka bir anlam kazanarak kalıcı bir yer edindi.

My Space ile birlikte küçük bir eğlence olarak hayatımıza giren sosyal medyanın, Facebook ve Twitter ile birlikte geldiği noktaya bakın. Artık neredeyse günlük hayatımızın tamamına hakim olan ve maddi değerleri milyarlarca dolarla ifade edilen bu siteler yüzünden, sürekli olarak çevrimiçi yaşayan insanlar haline geldik. Sosyal medya internet dünyasında o kadar önemli bir yere sahipki , Google gibi dünyanın en büyük arama motoru bile bu trende ayak uydurmak için algoritma yapısını sosyal medyaya göre yeniden düzenleyerek güncelledi.

Sosyal medyanın bir parçası diyebileceğimiz bloglar da günümüzün diğer önemli web trendini oluşturuyor. Neredeyse bütün internet kullanıcılarının bir blogunun olması, içerik yönetim sistemlerinin önünü açarak, WordPress’i dünyanın en çok kullanılan CMS‘i haline getirdi.

Tags: Sosyal Medya Yönetimi web tasarım firması web tasarım ajansı

Bazı Referanslarımız

  • Istanbul Laminat Parke
  • Doç. Dr. Ibrahim Esinler
  • Hulusi Bülent Zeyneloglu
  • Bogazici Zemin Parke
  • Chef Antonio Lombardi
  • TCR
  • TeknoPlas